top of page

5 nippi, kuidas autost müügipilte teha


Kas vajad pilte, et oma sõidukit kiiremini müüa?

Sarnaseid sõidukeid võib turul olla kümneid kuid miks peaks keegi just Sinu auto kuulutuse peale klõpsama?

Selleks, et teha efektiivseid müügipilte ja potentsiaalseid kliente kiiremini ligi meelitada, annan Sulle 5 lihtsat näpunäidet, mida kasutan ka ise pildistamisel.1. Ettevalmistus

Esimene ja kõige olulisem punkt - enne pildistamist tuleks auto vahetult enne puhtaks pesta. Kui jätad sõiduki pesemata, on hiljem väga raske mustust ära töödelda, eriti, kui Sul puudub oskus vastavaid töötlusprogramme kasutada. Samuti tasuks peale pesu auto korralikult ära kuivatada, sest muidu võivad jääda väga häirivad kuivamisplekid pildile.

2. Asukoht

Kõige paremad kohad pildistamiseks on parklad või majade seinad. Müügipildid võiksid olla võimalikult neutraalse taustaga, et auto paistaks silma ja tuleks pildil esile. Vältida tuleb eriti värvilisi taustasi ning lähedal asuvaid kõrgeid elemente (nt. puud ja hooned), mis võivad fotodel koledaid varje tekitada, kui vale nurga alt pildistada.

3. Aeg

Kui tahad lihtsalt ägeidaid pilte siis võid fotod teha ka pimedal ajal kuid müügi piltide tegemiseks ma seda ei soovita. Samuti soovitan võimalusel vältida keskpäeval pildistamist. Parim on pildistada valgel ajal. Päikese tõusu või loojangu aeg on ideaalsed. Siis jäävad alles auto värvid ning sõiduk tuleb pildil paremini esile.

4. Piltide tegemine

Autot tuleks pildistada eestvaatest, tagantvaatest ja külgedelt. Olulisel kohal on ka interjöör ja detailifotod. Näiteks kui Su sõidukil on erilised veljed, võiks kindlasti ka need pildile jäädvustada.

5. Järeltöötlus

Kui tegemist on müügipiltidega siis ei tohiks fotosid väga palju töödelda. Auto värv peab jääma realistlikuks. Kui Sa teed oma pildid kaameraga, on kõige lihtsam viis arvutis pilte töödelda Adobe Photoshop Lightroom programmiga. Juhul, kui teed pildid oma nutitelefoniga, soovitan VSCO äpp alla laadida ja sellega katsetada. Kui esimese korraga ei õnnestu ning Sa ise ei taha/ei viitsi tegeleda sellega siis võid julgelt ka minuga ühendust võtta ja teeme Sulle eriti ägedad müügipildid! #fotograaftallinnas #autofotograaf #autofotograafia #autodepildistamine

302 views

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page